top of page
  • Natalia

Co to jest networking?

Zaktualizowano: 5 sty

Networking polega na tworzeniu sieci kontaktów, która może nam umożliwić wymianę informacji oraz pomysłów na interesujące nas tematy. Interakcja ta odbywa się zazwyczaj pomiędzy osobami pracujących w podobnym zawodzie, bądź też o wspólnych zainteresowaniach.

Networking to doskonały sposób na poszerzenie kręgu znajomych, samorozwój i szlifowanie nabytych już umiejętności w wielu dziedzinach, a także poznawanie najnowszych trendów obecnych w branży. Networking jest idealnym rozwiązaniem dla startupów, którym zależy na poszerzeniu kręgu znajomości.


Korzyści networkingu dla startupów


Networking to doskonałe rozwiązanie dla startupów i nowopowstałych firm, które dopiero wchodzą na rynek pracy, a którym zależy na rozwoju i zwiększeniu rozpoznawalności. Uczestnictwo w spotkaniach networkingowych niesie ze sobą szereg korzyści. Interakcja z doświadczonymi firmami i przedsiębiorstwami 


Networking daje startupom szansę na budowanie relacji z doświadczonymi profesjonalistami. Zapewnia to firmom dostęp do bieżących informacji z branży i praktycznych porad, które można wykorzystać do rozwoju własnego biznesu. Eventy networkingowe otwierają także drzwi do wielu nowych możliwości, takich jak np. współprace przy innowacyjnych projektach i innych przedsięwzięciach. Spotkania te są więc świetnymi okazjami, aby lepiej poznać środowisko w którym się obracamy i skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanych firm, zwiększając tym samym nasze kompetencje. 


Zdobycie potencjalnych klientów

Uczestnicy eventów networkingowych, w trakcie interakcji z innymi obecnymi podczas spotkań, często bardzo chętnie prezentują swoje usługi i produkty. Dla dopiero raczkujących firm jest to szansa na zapoznanie się z obecnymi trendami rynku i strategiami reklamowymi, a także na bardziej wnikliwe zrozumienie potrzeb i upodobań potencjalnych klientów. Daje to możliwość powiększenia bazy klientów i wygenerowania większych zysków. 


Samoreklama

W trakcie spotkań networkingowych także startupy i mniejsze firmy mają okazję na zaprezentowanie swoich dotychczasowych osiągnięć czy produktów. Jest to bardzo dobra okazja aby w zręczny sposób ukazać swój potencjał i poszerzyć grono znajomości, co z kolei wpłynie korzystnie na wizerunek firmy. Dzięki temu startupy mogą znaleźć chętnych do współpracy,  bądź też inwestorów skłonnych do zapewnienia im wsparcia finansowego potrzebnego do dalszego rozwoju. 


Pomysłowość i rozwój


Spotkanie networkingowe to miejsce gdzie firmy mogą liczyć na zapoznanie się z rozwiązaniamii nowinkami ze środowiska najnowszych technologii. Dostępna jest także opieka i porada mentorska, jako że networking polega na wymianie informacji, wskazówek oraz pomysłów ze specjalistami z tej samej branży. Rezultatem tych interakcji może być wzajemna promocja, kooperacja, wspólne projekty, bądź też rekomendacje, a co za tym idzie rozwój startupów od strony zarówno kreatywnej jak i technicznej. 

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page